5.06.2007

İstanbul Tasarımları

Dünyanın en güzel, en tanınmış şehirleri için çeşitli ürünler tasarlanıyor. Bu tip tasarımlara hepimiz zaman zaman rastlıyoruz; New York, Paris, Venedik, Londra.. Peki neden İstanbul'u bunların arasında göremiyoruz? Tarihi dokusu bu kadar çeşitli olan, ortasından deniz geçen, karmaşasının içinde dengesi olan başka bir şehir var mı? Aslında sadece İstanbul da değil, kendine has değerleri ve dokuları olan çok güzel şehirlerimiz var!2 yorum:

Devletsah dedi ki...

Ahh ahh nerede o tasarımlar... Geçen sene eşimin işi münasebeti ile Amerika'dan gelen bir gruba hediye vermek için 1 gün boyunca Kapalıçarşıda dolandım durdum. Ama ııh.. Tek suçum içinde İstanbul olsun , Turkey değil Türkiye olsundu.

Ankara'ya geldiğimden beri üzerinde Ankara'yazan buzdolabı mıknatısı arıyorum. Tabi ki bulamıyorum. Gerçi ocak ayında Bolu civarında durduğumuz bir benzin İstasyonundan uyduruk birşey bulup aldım ama niye Avrupa'dan aldıklarım kadar tasarımı ve malzemesi kaliteli değil diye düşündüm durdum.

En son olarak Anadolu Medeniyetleri Müzesinden bir hatıra almak istedim. Bir sürü şey yapmışlar da müzenin adını üzerine yazmamışlar. Nasıl arttıracaklar bilinirliklerini... Ne diyeyim??

bembi dedi ki...

Ben de benzer bir duruma düşmüştüm Devletşah. Daha önce çalıştığım şirkette, Avrupa'nın çeşitli ülkelerindeki yöneticilerine gönderilmek üzere Türkiye'ye ait birşeyler bulmam istenmişti. Doğru dürüst nazar boncuğu bile bulamamıştım! Çok zengin bir kültüre sahibiz. Bunu satamadığımız için çok üzülüyorum!!

Ben de müzelerden hatıra toplarım. En güzeli kurşun kalem oluyor! Fakat bizim müzelerimizin çoğunun logosu da internette tanınıtmı da yok :( O yüzden ürünleri de olmayabiliyor :((