28.10.2007

Resim ve Ressamlar

Resim ile ilgilenen, genel bilgi edinmek isteyenler için eğlenceli bir kitap önerim var. Tübitak Popüler Bilim Kitapları, Resimli Cep Kitapları Dizisi'nden Resim ve Ressamlar kitabı. Bu cep kitabı sayesinde resim tarihi, akımlar, ressamlar ve resim teknikleri hakkında genel bilgi edinebilirsiniz. Konulara ait görsellerin yanında, Tony Ross'un karikatürlerine de yer verilmiş. Bu sayede kitap daha keyifli hale getirilmiş. Kitabın fiyatı 4 Ytl.

Resim ve Ressamlar

5 yorum:

Tijen dedi ki...

TÜBİTAK'ın kitaplarını ben de çok alırım. Bir kitabın o fiyatlara satılabiliyor olması hep düşündürür. Tamam yayınevleri kar etmek zorunda ve muhtemelen giderleri daha çoktur ama aradaki fark...

Adsız dedi ki...

böyle bi kitaba nasıl sevindim anlatamam:)
çilem

bembi dedi ki...

sanırım Tübitak devletin olduğu için uygun fiyatlara çıkartabiliyorlar, sebebini ben de bilmiyorum Tijen ama iyi ki de öyle yapıyorlar! :))

Çok sevindim Çilem, umarım işine yarayacaktır ;))

yorumcu dedi ki...

benim gibi, kitap hediye etmeyi seven biri için güzel bir haber. hem de çok sevdiğim bir gsf öğrencisine güzel bir iyilik olacaktır.

teşekkürler bembi.

bembi dedi ki...

umarım hediyeyi alacağın kişi beğenir ve işine yarar sevgili yorumcu :) çok kapsamlı bir kitap değil ama çok keyifli ve kolay okunuyor. kitaplar etiketinde sanatla içerikli kitap birkaç önerim daha var ;)