6.02.2008

TEMA “2/B Arazileri Satılmasın” İmza Kampanyası!

TEMATEMA 2/B kapsamindaki orman arazilerinin satilmamasi icin imza
kampanyasi baslatti. Hayrettin Karaca 'verin bana bir milyon imza sattirmam' diyor.

Lütfen siz de imza kampanyasına katılın ve çevrenize haber verin!

Başımız dertte.
Dünya ısınıyor, iklimler değişiyor, afetlerin sayısı ve şiddeti artmaya devam ediyor.
Dünyamız çölleşmeye, açlığa, susuzluğa doğru giderken doğal dengeler bozulurken çözüm, yeşil örtüyü korumak ve genişletmektir.

Ama biz ne yapıyoruz?
Nefes almamızı sağlayan, topraklarımızı, suyumuzu koruyan, binlerce canlının yaşam kaynağı, yuvası ormanlarımızı korumamız gerekirken sözde “yasal” yollardan satmaya çalışıyoruz.

Ormanlarımız satılık değildir.
Anayasaya aykırı, ulusa ait ormanları satışa çıkararak mülkiyet hakkını hiçe sayan ve orman talanının önünü açan 2 B orman arazilerinin satışına geleceğimiz ve çocuklarımız için hayır diyoruz.

Ormanlarımızın satılmaması hep orman kalması için; aşağıda imzası bulunan biz Ülke Gönüllüleri, başta TBMM Başkanımız, Başbakanımız ile Çevre ve Orman Bakanı olmak üzere Yüce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bütün üyelerinden, ilişikte yer alan 2 B ile ilgili çözüm önerilerimizi dikkate almalarını, 2 B orman arazilerinin satılmamasını ve tekrar 2 B’lerin yaşanmaması için gereken önlemleri almalarını istiyoruz.


Daha fazla bilgi için burayı tıklayınız.

Sevgili arkdaşım Zembunia'ya haber verdiği için çok teşekkür ederim!

1 yorum:

Cocukla Cocuk dedi ki...

katıldık kampanyaya. umarım bundan sonra ormanlar kesilmez. Ormanın bol olduğu bir yaylada geçirdim uzun yaz tatillerimi. Ve ormanların kesilip evlere bahçelere çevrildiğine bizzat tanık oldum, o dönemde yapılan şikayetler hiç bir işe yaramadı. Belediyesi kime yaranıyorduysa artık, bunlar çok üzücü.