26.01.2010

Noa Noa Miniature

noa noa miniature
Bana yazın
Noa Noa koleksiyonundan nadide parçalar gönderen bir arkadaşım var! Ne şanslıyım. Öyle böyle değil, en yakın arkadaşım! :)) Keşke Noa Noa miniature, kız çocuğu modellerinin büyük bedenleri de olsa da onlardan da edinsem. Çok tatlı, bahar için çok ilham vericiler!

noa noa miniaturenoa noa miniaturenoa noa miniature

Ekmek Ağacı


Kar yağdı, yağacak, buz tuttu derken bizim burda bir pırtık bile kar göremedik. Ama hava çok soğuk! Soğukta evimizde sıcak çayımızla otururken lütfen sokakta yaşayan hayvanları unutmayalım, düzenli olarak temiz su ve sıcak yiyecek verelim. İlla mama almanıza gerek yok. Et yemeklerinde kullanmadığınız deri ve kemikleri kaynatıp suyunu verebilirisiniz. Süt, ekmek verebilirsiniz. Sokak kuşlarına ekmek ağaçları yapabilirsiniz. İstedikten sonra masraf olmayacak, sizi yormayacak bir çok çözüm bulabilirsiniz.


Unutmadan, su verirken zeytinyağı damlatmanız gerekiyormuş! Yoksa dilleri yapışıyormuş!

(fotoğraf, www.yasamhakkinasaygi.com'un Ekmek Ağacı kampanyasından.)

17.01.2010

Zoe Sladana mı Jaime King mi?

Zoe Sladana mı Jaime King mi? derseniz, elbiseleri neredeyse aynı da olsa Zoe Saldana herşeyiyle Bayan King'e on basar derim. Elbisesinin kolları bir harika! Tıklayıp kocaman görünüz ;)

16.01.2010

John Frieda ve Mario Badescu

Markafoni'den aldığım yeni ürünler geldi. Memnun kaldığım için paylaşarak ve önermek istedim. İlki merak ettiğim ve bir süredir almak istediğim John Frieda marka ince telli saçlar için şampuan ve bakım kremi. İnce telli düz saçlara sahip olanlar bilirler, hacim vermek ne kadar zordur. Bu şeffaf ve az kokulu ürünleri ben çok sevdim. Herkese öneririm.

İkincisi ise yine merak ettiğim, ünlülerin de kullandığı Mario Badescu markasından hassas ciltler için dinginleştirici maske. İlk uygulamada bile etkisini gösterdi.

Dilerseniz Markafoni' ve Limango'ya bengigencer[at]gmail.com mail adresimi referans göstererek üye olabilir, indirimli alışverişlerden faydalanabilirsiniz. Herkese iyi, avantajlı alışverişler dilerim. ;)

philip lim 3.1 çocuk

Philip Lim ne yapsa bayılıyorum. Bir de şu çocuk koleksiyonu yok mu, beni deli ediyor. Kendimi bu minik mankenin yerine koymadan edemiyorum. 2010 bahar koleksiyonunu heyecanla bekliyorum :)

philip limphilip lim

15.01.2010

Anthropologie

Anthropologie Ocak broşürü ne güzel öyle. Aynı burdaki gibi kar yok, yağmur var. Burda olmayıp orda olan şey ise, ilham kaynakları!

AnthropologieAnthropologieVe kahverengi tonlarında kombinasyonlar arayanlara seçenekler. Ben kahverengi severim, korkmam ondan. Çünkü toprak rengidir, doğa rengidir. Hemen herşeye uyar, sonbaharda kışta yeri ayırdır :)

AnthropologieAnthropologie
Detaylı görebilmek için fotoğraflara birer tık! :)

9.01.2010

Humanoid

Humanoid daha önce de yer verdiğim, hem cool hem rahat koleksiyonlar hazırlayan bir Avrupa markası. Dökümlü mini elbiselerinin altına üç boy çizme giyerek bana yine ilham veriyor;

Gryphon NY

Gryphon
Gryphon New York'un enerji dolu, rahat ve şık koleksiyonları var. Ben yaz ve kış koleksiyonlarını ayırtedemedim. Bana göre her mevsim giyilebilir bir hallerderi var, bayıldım! Sevgili arkadaşım, moda tutkunu iheartfashionand'a Gryphon'un linkini paylaştığı için teşekkür ederim! ;)

Gryphon

4.01.2010

Mordolap, Elle dergisi Ocak sayısında!

Elle dergisi Ocak sayısında Türk moda bloglarına yer veriyor. Elbette Mordolap da harika fotoğrafı ve röportajı ile dergide yerini aldı! Mordalap ve yer alan tüm moda bloglarını tebrik ederim! Ve herkese dergiyi mutlaka edinin derim ;)

mordolapellemordolapÇok sevgili arkadaşım Julide'ye, takip ettiği bloglar listesinde benkonusuyorum'a da yer verdiği için ayrıca teşekkür ederim! ;) 2010'da da moda yazılarımla yine Mordolap.com'dayım!